KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 6172461
*
nr 617 2461
Olle Agnell
(f. 1923), Sverige
Blyerts, Olle Agnell (f. 1923), Barcelona -60, 39x56
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:20:43
1
100 kr
21/12 17:45:24
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Olle Agnell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts olle agnell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
*
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Olle Agnell
nr 617 2461
Olle Agnell
(f. 1923), Sverige
Blyerts, Olle Agnell (f. 1923), Barcelona -60, 39x56
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 14:20:43 | 1 | 100 kr |
| 21/12 17:45:24 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Olle Agnell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts olle agnell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57



