KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 6172461
*
nr 617 2461
Olle Agnell
(f. 1923), Sverige
Blyerts, Olle Agnell (f. 1923), Barcelona -60, 39x56
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 14:20:43
1
100 kr
21/12 17:45:24
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Olle Agnell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts olle agnell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Olle Agnell
nr 617 2461
Olle Agnell
(f. 1923), Sverige
Blyerts, Olle Agnell (f. 1923), Barcelona -60, 39x56
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 14:20:43 | 1 | 100 kr |
| 21/12 17:45:24 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Agnell
Olle Agnell, född 1923 i Sollebrunn, Västergötland, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Olle Agnell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts olle agnell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



